Cudowne Miejsce w Magicznym Zakątku Mazur – zapraszamy!

Astronomiczny weekend w Głęboczku!

Co roku w sierpniu możemy obserwować niezwykłe zjawisko na niebie – perseidy, czyli spadające gwiazdy. Już w terminie 9-11 sierpnia br. zapraszamy na astronomiczny, pełen atrakcji weekend do Głęboczek Vine Resort&SPA!

Podczas weekendu będziemy mieli zaszczyt gościć Roberta Szaja – Dyrektora Generalnego Fundacji Nicolaus Copernicus i popularyzatora wiedzy o astronomii.

Perseidy to rój meteorów, który można obserwować na niebie od połowy lipca do 24 sierpnia. W ciągu godziny można zobaczyć kilkadziesiąt meteorów. Na niebie widoczne będą charakterystyczne smugi światła, które zostawiają palące się perseidy. Najlepszym miejscem do oglądania tego niezwykłego pokazu są tereny położone z dala od centrów miast, gdzie nie ma zbyt dużo sztucznego światła.


W programie:

Astronomiczny weekend w Głęboczku będzie niezwykłą okazją, by obserwować nie tylko nocny pokaz perseidów, ale również prowadzić obserwację słońca i dowiedzieć się więcej o fascynującym świecie astronomii.

W sobotę 10 sierpnia 2019:

  • 15:00-17:00 Obserwacje Słońca przez największy w Polsce teleskop LUNT 152 mm służący do obserwacji Słońca
  • 17:30-18:00 Prezentacje meteorytów
  • 21:30-23:30 Obserwacje nieba, w tym Jowisza i Saturna przez teleskop o średnicy min. 180 mm
  • 21:30-23:30 Obserwacje meteorów z roju Perseidów*

Przez cały weekend będziemy serwować kosmiczne drinki w Barze.**

Zapraszamy nie tylko wielbicieli astronomii.

*W przypadku złej pogody w godzinach 21.30-22.30 odbędzie się prelekcja dotycząca spadających gwiazd, którą poprowadzi Robert Szaj, Dyrektor Generalny Fundacji Nicolaus Copernicus

** atrakcja dodatkowo płatna