Cudowne Miejsce w Magicznym Zakątku Mazur – zapraszamy!

Atrakcje w okolicy

Poznaj Pojezierze od jego najwspanialszej, najbardziej dzikiej strony. Drwęca jest najdłuższym ichtiologicznym rezerwatem przyrody w Polsce. Bagienna Dolina Drwęcy  została uznana za ostoję ptactwa o randze europejskiej. Wiosną na jej rozlewach można spotkać setki łabędzi, dzikich gęsi czy żurawi. Malownicze, meandrujące trasy wśród wzgórz Pojezierza Brodnickiego trwać mogą od 1,5 do 4h godzin.

Kurza Góra – aktywny wypoczynek dla całej rodziny! Latem – tubing, zimą narty i snowboard. Z Kurzej Góry rozpościerają się wspaniałe widoki! To prawdziwy raj dla miłośników adrenaliny –  tubing latem składa się łącznie z 6 zjeżdżalni, natomiast sztucznie naśnieżny stok narciarski zimą jest najdłuższym w północnej Polsce.

Stajnia Milka – nasi sąsiedzi, którzy z przyjemnością dzielą się z naszymi gośćmi pasją do koni. Prowadzą naukę jazdy konnej dla początkujących, oraz udzielają lekcji skoków dla zaawansowanych. Osobom, które dobrze czują się w siodle polecamy wspaniałe wyprawy terenowe po okolicznych lasach.

Łowisko wędkarskie – działa latem, zaledwie 700 metrów od hotelu. Właściciel dba o zarybienie w jesiotry, karpie, amury czy liny.

Wycieczki historyczne

Odkryj historię Brodnicy lub Nowego Miasta Lubawskiego. Zobacz pozostałości po zamku w Kurzętniku, piękne gotyckie zdobienia Bazyliki Św. Tomasza oraz Basztę Kurzętnicką. Poznaj historię brodnickiego rynku, zamku krzyżackiego oraz gotycki kościół Św. Katarzyny.