Cudowne Miejsce w Magicznym Zakątku Mazur – zapraszamy!

Health&Wellness

Relaks i odprężenie

Odczuwasz skutki natężonej ilości stresu w pracy lub życiu prywatnym? Nasi terapeuci mogą zaproponować Ci warsztaty głębokiego relaksu wykorzystujące elementy metody TRE (Trauma Releasing Exercises) – ćwiczenia pozwalające rozluźnić mięśnie głębokie, uwalniając ciało od napięć, tym samym poprawiając komfort oddychania. Zbawienny dla skutków stresu jest także masaż powięziowy wykonywany w wodzie, gdy na ciało nie działają siły grawitacji, a także masaże relaksacyjne oraz seanse w Alfa Lounge.

Fizjoterapia

Coraz częściej zauważasz dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa czy szyi spowodowane trybem siedzącym? Zapraszamy na konsultacje z fizjoterapeutą, który pomoże zdiagnozować przyczyny tych dolegliwości. Często okazuje się, że bóle, które koncentrują się na przykład w obszarze szyi, swoje źródło mają w na przykład w napięciu mięśni w obszarze klatki piersiowej. Terapeuta dokonując diagnozy wskaże Ci odpowiednie terapie, które kontynuować będziesz mógł także po powrocie do domu. Dodatkowo polecamy zajęcia takie, jak Zdrowy Kręgosłup, Body Ball, Rolowanie, Relaksacje, Nordic Walking.

Zaawansowane terapie - KMI

Nasi terapeuci prowadzą terapie innowacyjnymi, bezinwazyjnymi terapiami. Głównym założeniem metody KMI (Kinesis Myofascial Integration) jest, stworzona przez amerykańskiego terapeutę integracji strukturalnej Thomasa Myersa, koncepcja taśm anatomicznych (Anatomy Trains). Według niej wszystkie mięśnie w ludzkim ciele stanowią jedną, połączoną ze sobą tkankę, w związku z czym zmiana czy napięcie w jednym miejscu, może skutkować problemami z pozornie oddalonych obszarach. Terapia rozpoczyna się oceną ułożenia poszczególnych części ciała, w momencie, kiedy grawitacja oddziałuje na wszystkie stawy, kości oraz tkankę łączną, jaką jest powięź. Podczas sesji KMI terapeuta wykorzystuje techniki manualne, relaksację poizometryczną, ćwiczenia stabilizujące, wzmacnianie oraz rozciąganie. Aktywnie wpływa na strukturalne ułożenie poszczególnych elementów ciała, dokonując zmian, które mają za zadanie poprawić jego funkcjonowanie jako całości. W rezultacie organizm stopniowo „zapomina” o złych nawykach, odzyskuje pierwotną równowagę oraz zwiększa świadomość odczuwania własnego ciała.