Cudowne Miejsce w Magicznym Zakątku Mazur – zapraszamy!

Winnica

Pierwsze krzewy pojawiły się w Głęboczku wraz z założeniem Resortu. Właściciele od początku chcieli stworzyć unikalne SPA poświęcone w całości temu wyjątkowemu trunkowi. W Głęboczku uważamy, że wino to nie tylko rodzaj alkoholu, ale także przyczynek do kulinarnego zwiedzania świata, bogactwa jego krajobrazów, terenów i kultur. W każdym winie doszukać możemy się bowiem charakterystycznych cech danego regionu czy klimatu.
Nasz uprawa liczy obecnie 1,5 tysiąca krzewów, które uprawiamy na niewielkich zboczach otaczających nasz obiekt.

Największą część Winnicy porasta szczep Marechal Foch – odmiana o francuskim pochodzeniu, która swą nazwę nosi na cześć marszałka Ferdynanda Focha. Jest to odmiana o bardzo wczesnej wegetacji, która jednocześnie świetnie znosi polski zimowy klimat. Wyższe parcele zostały obsadzone odmianą Swenson Red. To odmiana stworzona przez legendarnego amerykańskiego hodowcę Elmera Swensona nazywanego w swoim kraju „Patronem Północnego Winiarstwa”. Ponadto w naszej winnicy można znaleźć takie odmiany jak Concord, Leon Millot, Heridan, K 272, Aurora, Ontario, K757, Alwood.

Winobranie

Każdej jesieni w Głęboczku organizujemy Święto Wina – Winobranie. Na przełomie września i października organizujemy zbiory gron w iście świątecznej odsłonie. Całe wydarzenie odbywa się na terenie Winnicy. Wspólnie z naszymi Gośćmi prowadzimy zbiory pod czujnym okiem Winoogrodnika, który w międzyczasie opowiada o historii upraw w Polsce, naszych odmianach i kulturze uprawy winorośli. Zebrane grona są przez nas przetwarzane specjalnymi prasami i przeznaczane na niezwykle zdrowe, bogate w polifenole soki gronowe. Po zbiorach na uczestników czeka poczęstunek w Winnicy przygotowany przez Szefa Kuchni, w którym poza rozgrzewająca zupą królują sery, wędliny oraz wybór tapas, które idealnie współgrają z winami. Podczas winobrania organizujemy  także degustację wyboru win Polskich. Po zbiorach zapraszamy Gości na kolację z Live Cookingiem oraz muzyką na żywo.

Piwnica Win

Znajduje się w zboczu, dzięki czemu w naturalny sposób panuje w niej idealna dla win, stała temperatura kilkunastu stopni. Nasi Sommelierzy zgromadzili w niej kilkaset gatunków win z całego świata. W naszych zbirach znajdują się klasyczne pozycje ze Starego Kontynentu – Hiszpanii, Włoch, Francji, Portugalii czy Węgier oraz te z bardziej odległych regionów winiarskich. Nowej Zelandii, RPA, Argentyny czy Kalifornii. Latem w karcie królują świeże i wyraziste Rieslingi czy Chenin Blanc, zimą natomiast nasz Sommelier częściej dobiera okrągłe i pełne wina, jak Malbec czy Nebbiolo z Włoskiego Piemontu.

Degustacje Win

Spotkanie z Sommelierem, podczas której dzielimy się z Gośćmi naszą pasją do wina.
Degustacja win to atrakcja zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z tym szlachetnym trunkiem, których wprowadzimy w świat regionów winiarskich, szczepów, apelacji oraz aromatów. Nasz Sommelier potrafi jednak zaskoczyć także znawców tematu, którzy chcą odkryć nowe aromaty i odsłony wina. Podczas degustacji Goście próbują kilku gatunków win. Podczas weekendów tematycznych zapraszamy także na tematyczne degustacje – win polski, win włoskich czy win hiszpańskich.

Winnica Płochockich

Najważniejsze miejsce w naszej Winnicy zajmują wina z rodzinnej Winnicy Płochockich, którą prowadzi brat właściciela. Winnica położona jest w malowniczych okolicach Sandomierza – w miejscowości Daromin. Jest to jedna z najbardziej utytułowanych polskich winnic. Nasi Goście od lat zachwycają się białymi wytrawnymi winami Hibia, Lumini oraz Inspira Volcano, czerwonym winem Rege, Geltus czy Marszellus.