Cudowne Miejsce w Magicznym Zakątku Mazur – zapraszamy!

Ekologia i turystyka

Brodnica i okolice

Brodnica jako pierwsze miasto w Polsce, otrzymało prawo posługiwania się znakiem promocyjnym Zielonych Płuc Polski oraz liczne wyróżnienia w konkursie „Gmina Przyjazna Środowisku”. Od 2005 roku Brodnicki Park Krajobrazowy został powiększony o jezioro Bachotek i Bagienną Dolinę Drwęcy, stanowiącą ostoję ptactwa i należącą do Obszaru Natura 2000. Podczas spacerów przyrodniczych można obserwować czaple siwe, kormorany, zimorodki i wiele innych.

Kuchnia Głęboczka bazuje na świeżych, ekologicznych produktach, pochodzących od lokalnych dostawców. Pojezierze Brodnickie to bogate dziedzictwo kulinarne i zagłębie czystych jezior obfitujących w ryby słodkowodne, a także ekologicznych gospodarstw i producentów żywności, z którymi na stałe współpracujemy. W Restauracji Morellino możesz nie tylko zjeść wyśmienity posiłek, ale także zakupić doskonałej jakości produkty do domu, m.in.: świeżo wypiekany chleb, olej rzepakowy tłoczony na zimno, doskonałe przetwory i wiele innych.

Wycieczki historyczne

Odkryj historię Brodnicy lub Nowego Miasta Lubawskiego. Zobacz pozostałości po zamku w Kurzętniku, piękne gotyckie zdobienia Bazyliki Św. Tomasza oraz Basztę Kurzętnicką. Poznaj historię brodnickiego rynku, zamku krzyżackiego oraz gotycki kościół Św. Katarzyny.