Cudowne Miejsce w Magicznym Zakątku Mazur – zapraszamy!

Magiczne Pojezierze Brodnickie

Spływy kajakowe rzeką Drwęcą

Poznaj Pojezierze od jego najwspanialszej, najbardziej dzikiej strony. Drwęca jest najdłuższym ichtiologicznym rezerwatem przyrody w Polsce. Bagienna Dolina Drwęcy została uznana za ostoję ptactwa o randze europejskiej. Wiosną na jej rozlewach można spotkać setki łabędzi, dzikich gęsi czy żurawi. Malownicze, meandrujące trasy wśród wzgórz Pojezierza Brodnickiego trwać mogą od 1,5 do 4h godzin.

Wycieczki rowerowe

Jedną z najatrakcyjniejszych form spędzenia czasu na świeżym powietrzu jest jazda na rowerze. W Głęboczek Vine Resort&SPA masz do wyboru 3 trasy rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Wycieczkę można odbyć z przewodnikiem lub samodzielnie.

Trasy rowerowe:

Wycieczki przyrodnicze

Odkryj walory Pojezierza Brodnickiego i ciesz się bliskością przyrody. Wybierz spacer przyrodniczy z przewodnikiem – pasjonatem. Zapewniamy transport, lunch box oraz profesjonalną opiekę przewodników pasjonatów, którzy zasypią Was mnóstwem ciekawych historii. Czas trwania: 2,5 godz. O szczegóły zapytaj w recepcji.

Wycieczki historyczne

Odkryj historię Brodnicy lub Nowego Miasta Lubawskiego. Zobacz pozostałości po zamku w Kurzętniku, piękne gotyckie zdobienia Bazyliki Św. Tomasza oraz Basztę Kurzętnicką. Poznaj historię brodnickiego rynku, zamku krzyżackiego oraz gotycki kościół Św. Katarzyny.

Geocaching

Geocaching to gra terenowa polegająca na szukaniu skarbów, ukrytych na terenie resortu, przy pomocy urządzeń GPS. Daj się ponieść przygodzie, która zabierze Cię w niesamowicie piękne miejsca.

Geocaching organizowany jest przez naszego animatora.

Kurza Góra

Kurza Góra – aktywny wypoczynek dla całej rodziny! Latem – tubing, zimą narty i snowboard. Z Kurzej Góry rozpościerają się wspaniałe widoki! To prawdziwy raj dla miłośników adrenaliny –  tubing latem składa się łącznie z 6 zjeżdżalni, natomiast sztucznie naśnieżny stok narciarski zimą jest najdłuższym w północnej Polsce.

Stajnia Milka

Stajnia Milka – nasi sąsiedzi, którzy z przyjemnością dzielą się z naszymi gośćmi pasją do koni. Prowadzą naukę jazdy konnej dla początkujących, oraz udzielają lekcji skoków dla zaawansowanych. Osobom, które dobrze czują się w siodle polecamy wspaniałe wyprawy terenowe po okolicznych lasach.

Łowisko wędkarskie

Łowisko wędkarskie – działa latem, zaledwie 700 metrów od hotelu. Właściciel dba o zarybienie w jesiotry, karpie, amury czy liny.

Brodnica i okolice

Brodnica jako pierwsze miasto w Polsce, otrzymało prawo posługiwania się znakiem promocyjnym Zielonych Płuc Polski oraz liczne wyróżnienia w konkursie „Gmina Przyjazna Środowisku”. Od 2005 roku Brodnicki Park Krajobrazowy został powiększony o jezioro Bachotek i Bagienną Dolinę Drwęcy, stanowiącą ostoję ptactwa i należącą do Obszaru Natura 2000. Podczas spacerów przyrodniczych można obserwować czaple siwe, kormorany, zimorodki i wiele innych.

Pojezierze Brodnickie Odkryciem Roku

Kultowy kanał podróżniczy Gdzie Bądz, najlepszy blog podróżniczy w Polsce według National Geographic, odwiedzili Jakuck, Wyspy Galapagos, zdobyli Elbrus i mieszkali z plemieniem Vanuatu. Natomiast to Pojezierze Brodnickie uznali za swoje odkrycie roku!

Odkryjcie malownicze zakątki naszej dzikiej krainy oczami pary wyjątkowych blogerów.

W zgodzie z naturą

W Głęboczku natura to nie tylko piękne, malownicze krajobrazy. Dla nas to fundament filozofii Głęboczka. Skosztuj lokalnych produktów najwyższej jakości, weź udział w Lokalnych Jarmarkach w wybranych terminach, wybierz się na ekologiczne śniadanie w naszym ekologicznym, Warzywnym Zakątku.

 

zobacz więcej