Dieta oparta na winie – dlaczego warto jej spróbować?

Wino to trunek doskonały, powszechnie nazywany napojem bogów. Istnieje całe mnóstwo odmian wina, a jego aromat i smak jest ściśle zależny od rodzajów winogron, sposobu i miejsca ich uprawy, a także samego procesu wiwifikacji. Od dawna wino znane jest ze swoich pozytywnych właściwości. Zawarte w czerwonym winie antyoksydanty spowalniają proces starzenia się skóry. Natomiast rytuały SPA wykorzystujące dobroczynne działanie wina pomagają przedłużyć młody wygląd poprzez intensywne nawilżenie i odżywienie skóry.

Na czym polega dieta winna?

Dieta winna należy do lekkostrawnych i jest wynikiem wieloletnich badań. Oparta jest przede wszystkim na owocach, warzywach, produktach zbożowych, oliwie z oliwek, rybach, chudych mięsach… i spożywaniu umiarkowanej ilości wina. Na diecie winnej dostarczamy naszemu organizmowi około 1500 kcal dziennie. Do zalet tej diety należy spożywanie zrównoważonych porcji białka, tłuszczów i węglowodanów, dzięki czemu nie osłabiamy organizmu, a jednak chudniemy. Dieta ta może być z powodzeniem stosowana bez ograniczeń czasowych.  Przerwy pomiędzy posiłkami to czas, kiedy organizm spala tłuszcze, tak więc należy pamiętać, aby unikać jakichkolwiek przekąsek.

Dlaczego warto spróbować diety winnej?

Jak się okazuje czerwonewino niezwykle skutecznie wpływa na utrzymanieszczupłej sylwetkiZ przeprowadzonych przez naukowców badań wynika, że procyjanidy, polifenole które znajdują się w czerwonych winach mają znaczący, pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Spożywanie umiarkowanych ilości wina pozytywnie wpływa na naczynia krwionośne, a co za tym idzie może przyczyniać się do zapobiegania chorobom serca, cukrzycy, demencji, a także niektórych nowotworów. Ważne jest, by pamiętać, aby stosowana przez nas dieta winna była urozmaicona i bogata w niezbędne witaminy i minerały.

Dieta winna w Głęboczek Vine Resort&SPA

Z myślą o osobach poszukujących relaksu przygotowaliśmy unikalną propozycję 5-dniowego pakietu pobytowego „Wino i Regeneracja”. Pakiet obejmuje m.in.:całodzienne wyżywienie w oparciu o specjalnie przygotowaną dietę winnąoraz perfekcyjnie dobrane zabiegi winoterapii wykonywane na bazie preparatów o właściwościach odżywczych, modelujących, oczyszczających i relaksujących, o silnym działaniu antyoksydacyjnym i anti-age.

<< WRÓĆ DO LISTY artykułów