Gdzie spędzić Andrzejkowy Weekend?

Andrzejki obchodzimy co roku 30 listopada. To czas dobrej zabawy i… wróżb. Dawniej wierzono, że noc świętego Andrzeja ma magiczną moc i pozwala „zerknąć w przyszłość”. Na ten czas czekano z niecierpliwością. Początkowo wróżby andrzejkowe adresowane były tylko i wyłącznie do niezamężnych dziewcząt.

Skąd się wziął zwyczaj andrzejkowych wróżb? 

Niektórzy twierdzą, że początki andrzejkowych wróżb sięgają starożytnej Grecji, powołując się na etymologię imienia ich patrona – Andress, czyli Andrzej – andros – mężczyzna, aner – mąż. Inni natomiast uważają, że zwyczaj ten ma korzenie w celtyckich i starogermańskich wierzeniach, powołując się na boga Freya – dawcę bogactw, bóstwo miłości i płodności.

Niezależnie od tego kto ma rację, jedno jest pewne – dziś Andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa i miło spędzony czas, a wróżby stanowią jedynie nawiązanie do tradycji i dodatek do programu wieczoru.

Andrzejkowy Weekend w Głęboczek Vine Resort&SPA

Weekend Andrzejkowy w Głęboczek Vine Resort&SPA na Pojezierzu Brodnickim to gwarancja doskonałej zabawy, odpoczynku i atrakcji dla całej rodziny!  Wyśmienite menu, ognisko, koncert zespołu „Mniej Więcej” i andrzejkowe wróżby dla najmłodszych… Wielbiciele błogiego relaksu mogą wybrać zabiegi i rytuały SPA oparte na winoterapii, ze specjalnie na tę okazję przygotowanych propozycji. Chcecie wiedzieć co Was czeka? Przekonajcie się otwierając ciasteczko z wróżbą! A wieczór spędźcie przy kominku w naszej Karczmie. To będzie niezapomniany jesienny weekend!

 

 

 

 

<< WRÓĆ DO LISTY artykułów