Aktywne wakacje nad jeziorem

Lato nad jeziorem to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku! Piękna pogoda – słońce, lekki wiatr, malownicze krajobrazy… Wszystko to sprzyja uprawianiu sportów na świeżym powietrzu. To idealny czas, by uprawiać sporty wodne!

Kajaki, canoe, rowery wodne, tratwa, a może deska SUP? Przepiękne widoki, bliskość przyrody i śpiew ptaków plus aktywny wypoczynek to sposób na udane wakacje.

Głęboczek Vine Resort&SPA malowniczo położony nad jeziorem Forbin to wymarzone miejsce na aktywne wakacje!

Pływanie

Przez wielu uznawane jest za jedną z najlepszych form ruchu. To sport, który angażuje wszystkie partie mięśni. Pływanie jest polecane jako jedna z form rehabilitacji, pozwala bowiem na korygowanie wad postawy. Dodatkowo pozytywnie wpływa na układ oddechowy, pobudza układ krążenia, wzmacnia mięśnie i pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej w krótkim czasie. Nie lubisz pływać? Spróbuj ćwiczeń w basenie – aquaaerobic lub modnego ostatnio aqua jogging.

SUP – czyli stand up paddleboarding

Z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Polega na pływaniu na stojąco na desce i odpychaniu się wiosłem. Deska SUP jest bardzo długa – ma około 4 m – i stabilna, co powoduje, że nawet osoby rozpoczynające swoją przygodę z tym sportem będą czuły się komfortowo. Sport ten wpływa na ogólną sprawność organizmu. Podczas uprawiania tego sportu pracują mięśnie ramion, pleców i nóg. To doskonała alternatywna do treningu na siłowni.

Kajakarstwo

Pływanie kajakiem to doskonały sport na lato! Wiosłowanie wzmacnia mięśnie pleców i ramion, korzystnie wpływa na pracę serca. Serce osoby uprawiającej kajakarstwo pompuje nawet 50% więcej krwi niż osoby prowadzącej siedzący tryb życia. W ciągu godziny uprawiania tego sportu można spalić nawet 300 kcal. Warto skorzystać z oferty spływów kajakowych – to świetny sposób na spędzenia czasu z przyjaciółmi. Lato to doskonały czas, by rozpocząć swoją przygodę z kajakarstwem i od strony wody podziwiać urokliwe zakątki Pojezierza Brodnickiego.

Wybierz najlepszy sport dla siebie i spędź niezapomniane chwile w jednym z najlepszych hoteli SPA w Polsce.

Sprawdź ofertę wakacyjnych pobytów w Głęboczek Vine Resort&SPA –https://bit.ly/2Efdgvz

<< WRÓĆ DO LISTY artykułów