Jaki wybrać strój do gry w golfa?

Jaki wybrać strój do gry w golfa?

Przede wszystkim strój do gry w golfa musi być wygodny. Warto jednak pamiętać, że ubiór na polu golfowym jest jednym z elementów etykiety. Niedopuszczalne są jeansy, spodnie dresowe, T-shirt’y, czy mini spódniczki. Mile widziana jest natomiast koszulka z kołnierzykiem, tzw. polo, spodnie (jednak nie krótsze niż do kolan), buty na płaskiej podeszwie lub tradycyjne buty golfowe wyposażone w specjalne kolce. Ważnym elementem stroju jest także czapeczka golfowa, a latem daszek, który chroni przed słońcem i wiatrem. Gracze w golfa noszą także rękawiczkę, która zapobiega powstawaniu odcisków.

Podstawa – zasady fair play

Golf to sport, w którym obowiązuje szereg reguł. Jedną z najważniejszych jest respektowanie innych graczy na polu w każdej sytuacji. Przede wszystkim warto jednak pamiętać, że jest to dyscyplina sportu, która uczy cierpliwości, pokory i zasad fair-play.

Głęboczek Vine Resort&SPA – idealne miejsce, by rozpocząć przygodę z golfem

Na terenie hotelu Głęboczek Vine Resort&SPA powstał całoroczny green golfowy. Green wykonany z użyciem najwyższej jakości sztucznej trawy na trzech płaszczyznach (różniących się wysokością kilkudziesięciu centymetrów) jest wyzwaniem dla golfistów o każdym poziomie zaawansowania. Infrastruktura golfowa została dodatkowo uzupełniona o maty do chippowania. Dzięki temu możliwy jest trening nawet kilkudziesięciocentymetrowych uderzeń. To doskonałe miejsce, by pod okiem doświadczonego nauczyciela gry w golfa zgłębić tajniki tej gry.

#golf #sezongolfowy

<< WRÓĆ DO LISTY artykułów