Jak odzyskać doskonałą formę przed wakacjami? Sprawdź nasze rekomendacje!

Lato coraz bliżej. Piękna pogoda i coraz dłuższe, słoneczne dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. To idealny moment, by rozpocząć swoją przygodę ze sportem! Uprawianie sportu pomaga zachować nie tylko doskonałą kondycję fizyczną, ale także psychiczną. Podczas treningu nasz organizm wydziela endorfiny nazywane hormonami szczęścia. Uprawianie sportu wzmacnia odpornośc organizmu, pomaga zachować szczupłą sylwetkę i zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób (osteoporozy, kości i stawów, układu krążenia). Jaki sport wybrać? Jogging, Nordic Walking, jazda na rowerze, a może pływanie na desce SUP?

Jogging

Można uprawiać przez cały rok. Wpływa na ogólną poprawę kondycji, pomaga niwelować stres i pozytywnie wpływa na układ krwionośny i oddechowy. Brakuje Ci energii? Zacznij biegać o poranku. Jeśli miałeś stresujący dzień w pracy wybierz wieczorny trening. Podczas joggingu można spalić nawet 500 kcal.

Rower

Jazda na rowerze ma wielu zwolenników. To doskonała forma aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Korzystnie wpływa na kształtowanie mięśni nóg, ud i pośladków. Jazda na rowerze polecana jest osobom, które marzą o szczupłej sylwetce. W Głęboczek Vine Resort&SPA możesz wybrać jedną z trzech tras rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności – 8,16 lub 20 km.

Nordic Walking

To sport dla każdego. Pomaga zachować kondycję, a dzięki zastosowaniu specjalnie dobranych kijów odciąża stawy kolanowe, biodrowe i kręgosłup. Pozwala na spalenie około 400 kcal w ciągu godziny. To także dobry sposób na aktywne spędzanie czasu w gronie przyjaciół.

SUP – czyli stand up paddleboarding

Polega na pływaniu na stojąco na długiej, 4 metrowej desce i odpychaniu się wiosłem. Sport ten wpływa na ogólną sprawność organizmu. Podczas uprawiania tego sportu pracują mięśnie ramion, pleców i nóg. To doskonała alternatywna do treningu na siłowni.

Jesteś zwolennikiem aktywnego wypoczynku? Spędź wakacje w Głęboczek Vine Resort&SPA! Tutaj nie można się nudzić!

<< WRÓĆ DO LISTY artykułów