Wino doskonałe na lato

Wino doskonałe na lato – Olive Grove Chardonnay d’Arenberg, McLaren Vale, Adelaide Hills 2016 Australia
Adelaide Hills, Australia

Region Adelaide Hills położony jest w południowej części Australii, a jego nazwa nawiązuje bezpośrednio do stolicy stanu – miasta Adelaide. Adelaide Hills to jeden z najbardziej rozległych regionów winiarskich w Australii. Winnice zlokalizowane są na wzniesieniach o wysokości 400-500 m n.p.m., a ciepły, śródziemnomorski klimat, niewielka ilość opadów i nadmorski wiatr tworzą idealne warunki do uprawy winorośli. Uprawiane są tu m.in.: sauvignon blanc, riesling, chardonnay, semillon, pinot noir, shiraz, merlot i cabernet sauvignon. Region słynie z produkcji wysokiej jakości win, bardzo owocowych i pełnych aromatów.

Winnica d’Arenberg

To jedna z najsłynniejszych australijskich winnic. Winnica d’Arenberg została założona w 1912 roku i od czterech pokoleń zarządzana jest przez rodzinę Osborn. Większość należących do nich winnic zlokalizowanych jest w regionie McLaren Vale w Australii Południowej, ale w ofercie mają też wina produkowane z winogron pochodzących z Adelaide Hills i Półwyspu Fleurieu. W Winnicy d’Arenberg produkowane jest jedno z najsłynniejszych czerwonych, niefiltrowanych win – Dead Arm Shiraz.

Nasz Sommelier poleca
  • Olive Grove Chardonnay d’Arenberg, McLaren Vale, Adelaide Hills 2016 Australia

To wino wytrawne, niezwykle owocowe. Charakteryzuje się słomkowym kolorem ze złotymi refleksami. W smaku wyczuwalne są nuty nektarynek, jabłek granny smith, wanilii, przypraw korzennych i prażonych orzechów. Nuty owoców równoważone są przez intensywny aromat dębu. Wino  to będzie idealnie komponowało się z tuńczykiem i łososiem, kurczakiem w sosie teriyaki, wieprzowiną, daniami wegetariańskimi i typowymi dla kuchni azjatyckiej. Najlepiej smakuje podane w temperaturze 10-12°C  To doskonała propozycja na lato.

<< WRÓĆ DO LISTY artykułów