Cudowne Miejsce w Magicznym Zakątku Mazur – zapraszamy!

Terapie specjalistyczne

TERAPIA POWIĘZIOWA W WODZIE
Godzina bez grawitacji w jacuzzi zewnętrznym
To forma terapii łącząca w sobie elementy masażu i sesji terapeutycznej. Obejmuje sekwencje rozciągania oraz łagodnych mobilizacji, jak i pracę na powięzi mięśniowej na powierzchni wody.

Czas: do 50 min, Cena: 400 zł


KINESIOLOGY TAPING
Plastry na ciało
Taping jest metodą leczniczą, która polega na stosowaniu terapii bawełnianych plastrów. Poprzez odpowiedni sposób naklejania ich na skórę, można osiągnąć efekt przeciwbólowy, zmniejszający obrzęk, zwiększający zakres ruchomości
w stawach. Taping stanowi świetne uzupełnienie podstawowych metod leczniczych.

Czas: do 25 min, Cena: 60 zł


ALPHATERAPIA
Wyjatkowy seans w Kolysce Alfa
Zanurz się w głąb siebie. Odkryj stan głębokiego relaksu Alfa, w którym odnowisz swoje siły witalne, poszerzysz swoją percepcję, zwiększysz kreatywne myślenie. W otaczającej Cię Alfasferze poczujesz się jak w głębi oceanu.

Czas: 20-30 min, Cena: 80 zł

INTEGRACJA STRUKTURALNA KMI/ATSI
Terapia oparta na pracy na połączeniach mięśniowo-powięziowych

Głównym założeniem metody KMI (Kinesis Myofascial Integration) jest stworzona przez amerykańskiego terapeutę integracji strukturalnej Thomasa Myersa koncepcja taśm anatomicznych (Anatomy Trains). Według założeń KMI wszystkie mięśnie w ludzkim ciele stanowią jedną, połączoną ze sobą tkankę, w związku z czym zmiana czy napięcie w jednym miejscu, może skutkować problemami z pozornie oddalonych obszarach. Terapia rozpoczyna się oceną ułożenia poszczególnych części ciała, w momencie, kiedy grawitacja oddziałuje na wszystkie stawy, kości oraz tkankę łączną, jaką jest powięź. Podczas sesji KMI terapeuta wykorzystuje techniki manualne, relaksację poizometryczną, ćwiczenia stabilizujące, wzmacnianie oraz rozciąganie. Aktywnie wpływa na strukturalne ułożenie poszczególnych elementów ciała, dokonując zmian, które mają za zadanie poprawić jego funkcjonowanie jako całości. W rezultacie organizm stopniowo „zapomina” o złych nawykach, odzyskuje pierwotną równowagę oraz zwiększa świadomość odczuwania własnego ciała.

Czas: do 60 min, Cena: 350 zł


ZOGA FACE INTEGRATION
Wyjątkowa terapia na twarz
Powięziowy masaż twarzy to pionierska terapia na twarz. Hotel Głęboczek Vine Resort & SPA był pierwszym obiektem, który wprowadził Zoga Face do regularnej oferty. Terapia Charakteryzuje się mocnym efektem odmładzającym oraz liftingującym. Wykonywana jest w obrębie mięśni mimicznych twarzy, szyi i czepca. Poprawia przepływ limfy, normalizuje napięcie mięśniowe, zmniejsza zmarszczki oraz likwiduje napięcia migrenowe. Idealnie komponuje się z terapią ATSI.

Czas do: 80 min, Cena: 350 zł