Cudowne Miejsce w Magicznym Zakątku Mazur – zapraszamy!

Zmieniamy się dla Was!

Aktualności Satori

Zmieniamy się dla Was!

Drodzy Goście, zmieniamy się dla Was! Od teraz w każdym z apartamentów zapewniamy luksusową pościel lnianą. Wyjątkowy komfort snu gwarantowany!

Len posiada szereg pozytywnych właściwości. Jest niezwykle delikatny, ekologiczny i naturalny. Jest wyjątkowo trwały, a częste pranie powoduje, że tkanina ta staje się bardziej miękka i gładka.

Len nie powoduje reakcji alergicznych, dlatego lniane tkaniny polecane są przede wszystkim dla alergików i małych dzieci. Lniana pościel doskonale przewodzi ciepło i charakteryzuje się wysoką przepuszczalnością powietrza. Latem chłodzi, zimą doskonale ogrzewa.
czytaj dalej >>>

Dlaczego warto spędzić Święta poza domem?

Boże Narodzenie to niezwykły czas w ciągu roku. To czas pełen radości, wspomnień i spotkań w rodzinnym gronie. Świąteczne przygotowania nastrajają nas pozytywnie i dodają energii. Jednak im bliżej 24 grudnia, tym bardziej jesteśmy zmęczeni… A gdyby tak spędzić Święta poza domem?

Boże Narodzenie poza domem to gwarancja 100% wypoczynku. To czas, który możemy spędzić z rodziną i celebrować wspólne chwile. Najlepiej wybrać miejsce, w którym poczujemy prawdziwą świąteczną atmosferę. Kolędy, zapach pieczonych pierniczków, i  uroczysta kolacja wigilijna…

Święta w Głęboczek Vine Resort&SPA

Rodzinne Święta w Hotelu SPA na Pojezierzu Brodnickim pozwolą nie tylko poczuć prawdziwą świąteczną atmosferę i spędzić czas z rodziną, a dodatkowo skorzystać z bogatej oferty atrakcji dodatkowych i relaksacyjnych zabiegów w SPA. W programie nie mogło zabraknąć uroczystej wigilijnej kolacji, wieczoru kolęd, muzyki na żywo, animacji dla dzieci i wizyty tajemniczego gościa. Natomiast wielbiciele aktywnego wypoczynku będą mogli skorzystać z wędrówek na rakietach śnieżnych, nart biegowych lub wspólnie konstruować śnieżne budowle. Osobom marzącym o chwili relaksu rekomendujemy zabiegi oparte na winoterapii. Miłośnicy tradycyjnego narciarstwa mogą skorzystać z oferty ośrodka narciarskiego Kurza Góra, w odległości zaledwie 12 km od Głęboczka, w którym przygotowane są profesjonalne trasy zjazdowe z wyciągami. Świąteczny czas w Głęboczek Vine Resort&SPA to nie tylko wspólne chwile przy wigilijnym stole, ale także gwarancja pełnego relaksu w strefie Vine SPA. Bożonarodzeniowy pakiet atrakcji przygotowany w hotelu Głęboczek Vine Resort&SPA sprawi, że te Święta na długo pozostaną w pamięci Twoich bliskich. Święta Bożego Narodzenia poza domem? Dlaczego nie!

 

 

 

 

 

czytaj dalej >>>

Dlaczego warto jeść jarmuż?

Jarmuż należy do rodziny kapustowatych, a jego pozytywne właściwości znane są już od średniowiecza. Najlepiej rośnie w chłodnym klimacie. W Polsce znany jest od XVII wieku. Dobroczynnie działa na układ pokarmowy, ma właściwości przeciwnowotorowe. Na rynku dostępne są różne odmiany jarmużu – o liściach prostych lub karbowanych, intensywnie zielonych, aż po fioletowe. W smaku jest wyrazisty, lekko orzechowy. Nie bez powodu jarmuż, obok jagód goji, nasion chia, miodu, czy kaszy jaglanej, należy do tzw. „superfoods”, czyli produktów, które nie tylko odżywiają, ale pozytywnie działają na organizm człowieka. Sezon na jarmuż rozpoczyna się we wrześniu i trwa do pierwszych przymrozków. Warto, zwłaszcza teraz, włączyć to warzywo do swojej diety.

5 zalet jarmużu

Jarmuż to doskonałe źródło witaminy A. 100 gramów jarmużu pozwala pokryć aż 90% dziennego zapotrzebowania naszego organizmu na witaminę A. Retinol pomaga zachować zdrowe oczy i korzystnie wpływa na skórę, przeciwdziałając jej wysuszeniu. Jarmuż to warzywo bogate we flawonoidy i antyoksydanty. Antyoksydanty, nazywane także przeciwutleniaczami, powstrzymują proces powstawania wolnych rodników, a tym samym spowalniają proces starzenia i chronią organizm m.in.: przed chorobami układu krążenia, cukrzycy, czy nowotworowymi. Jarmuż, podobnie jak inne zielone warzywa, zawiera sporą dawkę witaminy K, która odpowiada za wspomaganie pracy układu krwionośnego i zapewnia prawidłowe krzepnięcie krwi. Wystarczy jeść 1 porcję jarmużu dziennie, by zapewnić zapotrzebowanie na tę witaminę. To niedoceniane warzywo jest również doskonałym źródłem wapnia i żelaza.

Co przygotować z jarmużu?

Jarmuż można przyrządzać na wiele sposobów. Doskonale smakuje surowy, jako baza do sałatki. Wyciskany sok z jarmużu to prawdziwa bomba witaminowa. Pieczone chipsy z jarmużu to alternatywa dla tradycyjnych chipsów ziemniaczanych. Możliwości przyrządzania jarmużu są nieograniczone. Można go smażyć, gotować na parze i blanszować. Wszystko zależy od naszych upodobań kulinarnych. Tym razem polecamy przepis na koktajl z jarmużu według przepisu naszego Szefa Kuchni Marina Frankowskiego.

Składniki:

  • 2 garście jarmużu
  • 1 garść liści szpinaku
  • 2 jabłka
  • 1 pomarańcza
  • 1/2 banana

Wszystkie składniki umieścić w wyciskarce wolnoobrotowej i gotowe!

 

czytaj dalej >>>

Przepis na udanego Sylwestra

Sylwester nazywany jest także wigilią Nowego Roku. To wyjątkowa noc, podczas której świętujemy koniec starego i początek Nowego Roku. W różnych miejscach na świecie celebrowany jest inaczej, jednak zawsze uroczyście i zgodnie z lokalną tradycją.

Jak świętuje się Sylwestra na świecie?

W Hiszpanii Sylwestra, czyli „Nochevieja”, przynajmniej do godziny 24.00 świętuje się z rodziną. Na placach miast organizowane są fiesty noworoczne, które trwają do białego rana. Najbardziej znana jest ta na placu Puerta del Sol w Madrycie. Nadejście Nowego Roku ogłasza dwanaście uderzeń dzwonu. Zgodnie z tradycją z każdym uderzeniem dzwonu zjada się jedno z 12 winogron, które  mają przynieść szczęście na nadchodzący nowy rok. Z kolei w Brazylii tłumy ludzi ubranych na biało świętują nadejście Nowego Roku na plaży Copacabana. Wierzą, że kolor biały przyniesie im szczęście. A o północy podziwiają pokaz sztucznych ogni. Włosi na powitanie Nowego Roku ubierają czerwoną bieliznę. Przed północą każdy powinien zjeść zupę z soczewicy, która jest symbolem dobrobytu. Nowy Rok witają winem musującym.

Natomiast w Grecji świętowanie Nowego Roku zbiega się z dniem świętego Bazylego. To właśnie tego dnia Grecy obdarowują się prezentami. Przygotowują również ciasto „Vasilopita”,  w którym ukryta jest moneta. Grecy wierzą, że ten, kto trafi na porcję z monetą może liczyć na pomyślny rok.

Co zrobić, by wieczór sylwestrowy należał do niezapomnianych?

Po pierwsze towarzystwo – grono zaufanych przyjaciół to połowa sukcesu. Po drugie – miejsce.  Warto wybrać to sprawdzone, a sielski klimat Głęboczek Vine Resort&SPA to  propozycja idealna. Po trzecie atmosfera. W Głęboczek Vine Resort&SPA noc sylwestrowa pełna będzie niezapomnianych wrażeń. Wieczór rozpocznie się uroczystą kolacją, której towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Następnie zaprosimy Państwa na zabawę sylwestrową z DJ-em do klubu Pinot Nero, a Nowy Rok powitamy szampanem. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych Gości – specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy bal sylwestrowy dla dzieci. Z kolei 1 stycznia proponujemy poranną kawę z przekąskami i noworoczny brunch.  Idealnym uzupełnieniem pobytu sylwestrowego będzie relaks w strefie Vine SPA. Noc sylwestrowa w Głęboczku to gwarancja udanej zabawy w doborowym towarzystwie – zapraszamy!

czytaj dalej >>>

Veneto, Valpolicella Superiore i pasta

Veneto

Veneto, czyli Wenecja Euganejska to region położony w północno-wschodniej części Italii. Od północy graniczy z Austrią, od wschodu z regionem Friuli-Venezia Giulia, od południa z Emilią-Romanią, a od zachodu z Trydentem-Górną Adygą i Lombardią. Malownicze tereny i zachwycające architekturą miasta (Werona i Wenecja) to duma tego regionu. Veneto słynie z uprawy winorośli, a doskonałe warunki klimatyczne i długa historia upraw pozwalają tworzyć zróżnicowane wina.

Valoplicella

Valpolicella to podstawowe wino produkowane ze szczepu Corvina w regionie Veneto. Produkowane jest z winogron ze szczepów corvina, corvinone i rondinella oraz kilku innych odmian – rossignola, negrara, trentina, barbera, sangiovese, croatina i oseleta (razem lub osobno maksymalnie na poziomie 15%), uprawianych w prowincji Verona na wschód od jeziora Garda. Valpolicella to wino o sporej kwasowości, doskonale komponujące się z jedzeniem. Co ciekawe do produkcji Valpolicella używane są winogrona podsuszane, a z tych starannie wyselekcjonowanych, powstaje Valpolicella Superiore. Valpolicella Superiore charakteryzuje się wyższą zawartością alkoholu i bardziej wyrazistym aromatem. Natomiast Valpolicella Ripasso powstało już w starożytności. Wino to powstaje wskutek dodawania wytłoków pozostałych z produkcji Amarone do kadzi z młodą Valpolicellą. W smaku wino to jest podobne do Amarone. Recioto della valpolicella to z kolei słodsza odmiana Valpolicelli. Wytwarzane z podsuszanych winogron, o zawartości alkoholu na poziomie 12% i stosunkowo dużej zawartości cukru. Bardzo często wino to sprzedawane jest w małych butelkach, można też kupić je w wersji musującej (spumante). Historia tego wina sięga co najmniej IV wieku. Rocznie produkowanych jest w sumie ponad 3,5 mln hektolitrów wina Valpolicella.

Nasz Sommelier poleca – Valpolicella Classico Superiore Tamburino Sardo Veneto 2015 Włochy

Nazwa tego wina pochodzi od doliny leżącej na północ od Weony. Valpolicella Classico Superiore Tamburino Sardo Veneto charakteryzuje się rubinową barwą. Jest pełna intensywnych aromatów wiśni, śliwek i kwiatów z nutą czarnego pieprzu. Powstaje z trzech szczepów winogron – Corvina Veronese, Corvinone i Rondinella. Jest mocno wytrawne. Będzie doskonale pasowało do makaronów, pizzy i dojrzałych serów.

 

 

czytaj dalej >>>