Cudowne Miejsce w Magicznym Zakątku Mazur – zapraszamy!

Wina naszego importu

Jesteśmy dumni z bycia wyłącznym importerem win z małej rodzinnej winnicy z Austriackiego Burgenlandu. Burgenland jest kolebką szczepu Blaufrankisch, więc nikogo nie zdziwi, że w winnicy Heinrich wina z tego szczepu stanowią nawet 80 procent produkcji.

Burgenland to bardzo subtelny, a zarazem uniwersalny szczep. W zależności od wieku winorośli Silvia potrafi z niego zrobić młode wino z piękną mineralnością, które idealnie smakuje lekko schłodzone, aż po wyjątkowe Cupido – 100% Blaurfankisch, który uzyskał miano Gran Cru Austrii – wyjątkowo udane połączenie owocowości, mineralności oraz przypraw korzennych z niebywale aksamitnymi taninami.

Deutchkreutz leży w samym sercu burgenlandu apelacja Mittelburgenland DAC. W tym małym miasteczku wszystko toczy się wokół wina i winorośli które rosną nawet na przystankach autobusowych. Zapraszamy do spróbowania  wina z winnicy J.Heinrich W swoim portfolio posiadamy większość oferowanych przez nich win. W swoim portfolio posiadamy większość oferowanych przez J. Heinrich win

Alpha (Blaufrankisch)

Młode wino wyprodukowane ze szczepu Blaufrankisch. Bardzo intensywne aromaty leśnych owoców w połączeniu z mineralnościa i korzennymi przyprawami. Wino zyskuje znacznie będąc serwowane w temperaturze 14-16 stopni.

Siglos (Zweigelt 80%, Blaufrankisch 20%)

Wszystkie grona pochodzą z przynajmniej 40 letnich krzewów tych dwóch wspaniałych szczepów z pojedynczej parceli od której nazwy pochodzi nazwa wina.

Goldberg (Blaufrankisch)

Goldebergo to nie tylko wino, ale cała historia związana z tym miejscem. Z pewnością nasze krzewy użyte do tego wina należą do najstarszych w regionie. Dzięki temu co roku nasz Blaufrankisch ma piękną koncentrację jest niezwykle subtelny.

Goldberg Reserve (Blaufrankisch)

Winogrona użyte do tego wina pochodzą z najlepszych parceli regionu. Przepięknie zbalansowane wino z umiejętnie użyta beczką, może sprawić nam wielką przyjemność i ma bardzo dobry potencjał do starzenia.

Goldberg Reserve (Blaufrankisch )

Winogrona użyte do tego wina pochodzą z najlepszych parceli regionu DAC GOLDBERG. Przepięknie zbalansowane wino z umiejętnie użyta beczką, może sprawić nam wielką przyjemność i ma bardzo dobry potencjał do starzenia.

terra O. (Blaufrankisch, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah)

Nazwa tego wina nawiązuje do rodzaju gleby znajdującej się w burgenlandzie terra oppidorum. Bardzo udane połączenie tych szczepów połączone z długim leżakowaniem w małych beczkach dębowych stworzyło wino o niezwykłym potencjale. Dodatek międzynarodowych szczepów wniósł do wina więcej ciała i pikantnych tanin.

Weisses Kreutz Pinot Noir (Pinot Noir)

Pinot Noir w wielkim stylu. Finezja, delikatność oraz owocowy charakter który przypomina czerwone wina z burgundi w połączeniu z mineralnością pochodzącą z delikatnej wapiennej gleby i zrównoważonymi taninami powodują że chce się sięgnąć po kolejny łyk. I tak bez końca.

Elegy (Cabernet Sauvignon, Merlot)

To wino można stawiać obok największych win tego świata. Niezwykła koncentracja, pięknie dojrzały owoc, mineralność i długi pozostający na wieki smak. Nieprawdopodobne wino z Burgenlandu.

Cupido (Blaufrankisch)

Blaufrankisch pochodzący z najlepszych beczek Goldberga. Cupido produkowane jest tylko w najlepszych latach. Moim zdaniem najlepsze możliwe wydanie wina jakie można zrobić ze szczepu Blaufrankisch.

Magic Moments (Blaufrankisch, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir)

Wino musujące zrobione metodą tradycyjną z austryiackiego Burgenlandu. Ta bardzo udana kompozycja czerwonych szczepów tworzy różowe wino musujące o bardzo świeżym owocowym aromacie truskawek i poziomek. Bardzo dobrze zbudowane jak na wino musujące z delikatnymi subtelnymi taninami.